Miesięczne archiwum: grudzień 2020

IBIS numery archiwalne

INTERNETOWY BIULETYN INFORMACYJNY
SOLIDARNOŚCI
W POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ
2014 – 2020

 

Boże Narodzenie – Nowy Rok 2021

Święta Bożego Narodzenia to czas pokoju i radości. Piękna tradycja związana z tymi świętami nakazuje zawiesić wszelkie spory i waśnie, aby w atmosferze pokoju złożyć sobie nawzajem serdeczne, jak najlepsze życzenia. Zgodnie z tą tradycją, ale też z potrzeby serca życzymy wszystkim Pracownikom, Emerytom, Rencistom, Doktorantom oraz Studentom Politechniki Wrocławskiej wraz z Rodzinami radości i pokoju w sercach, zadowolenia z pracy w naszej Uczelni, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Życzymy również sił, aby pokonać wszelkie trudności z powodu panującej pandemii oraz by ten trudny czas jak najszybciej minął, a nadchodzący rok 2021 niech przyniesie wiele sukcesów na każdym polu.

 w imieniu politechnicznej Solidarności

                       Tomasz Wójcik

      Przewodniczący Komisji Zakładowej

                                                                                                  

Pamiętamy 13 grudnia 1981 r.

 

Minęło 39 lat od dnia, 13 grudnia 1981 r., kiedy rodzimi komuniści łamiąc Porozumienia Sierpniowe usiłowali brutalnie zdławić pragnienie wolności Polaków. W wielu mediach podawana jest błędna informacja, iż w tym dniu Solidarność obchodzi kolejną rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego. Nic bardziej mylnego, w tym dniu Solidarność mówi Ofiarom Stanu Wojennego – PAMIĘTAMY O WAS. Pamiętamy, kto był ofiarą, a kto był katem. Oddajemy Wam hołd za ofiarę życia, zdrowia, złamanej kariery zawodowej, zniszczonego życia rodzinnego, złożoną, abyśmy my mogli cieszyć się wolną Ojczyzną.

W tym roku, z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią, uroczystości mają ograniczony charakter. W dniu 11.12. br. przedstawiciele władz i instytucji złożyli kwiaty pod pomnikiem Współtwórców, Obrońców i Bohaterów Solidarności. Należy odnotować obecność JM Rektora Politechniki Wrocławskiej, wojewody dolnośląskiego, przedstawicieli Sejmiku Dolnośląskiego, przedstawicieli prezydenta Wrocławia i Rady Miejskiej, kuratora, szefów Muzeum Zajezdnia i MPK. Oczywiście były sztandary i delegacje struktur Solidarności.

Przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w Politechnice Wrocławskiej złożyli też kwiaty pod tablicą doc. Tadeusza Huskowskiego (D-1) i pierwszej ofiary śmiertelnej we Wrocławiu, Tadeusza Kosteckiego (A-1)